Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POGADUSZKI » PRYWATNA OPIEKA - TO SIĘ OPŁACA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Prywatna opieka - to się opłaca

  
Tabaluga71
29.04.2008 09:47:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

Posty: 2686 #107337
Od: 2008-2-14
Słysząc w swojej przychodni "brak numerków" albo czekając tygodniami na badanie, tracisz cierpliwość. Płacisz więc słono za prywatną wizytę. Może więc warto wykupić pakiet medyczny?

Do niedawna na taki luksus mogli liczyć tylko zatrudnieni w wybranych firmach. Prywatna opieka medyczna wykupiona przez pracodawcę była traktowana jak premia czy bonus. Teraz firm oferujących prywatne leczenie jest wiele, więc i ceny stały się konkurencyjne. Wbrew powszechnej opinii nie jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób zamożnych, z dużych miast. Ceny pakietów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za miesiąc, a przy droższych ofertach możesz liczyć na zniżki, np. dla męża i dzieci. Placówki, w których korzystasz z usług medycznych na lepszych warunkach, są też w małych miejscowościach.

Gdzie szukać ofert?

Masz do wyboru dwa sposoby. Możesz wykupić polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym lub abonament w centrum medycznym.

* Polisa Ma je w ofercie większość ubezpieczycieli. Za możliwość leczenia w godziwych warunkach zapłacisz od 40 zł za miesiąc. Możesz wybrać tańszą opcję i za ok. 10 zł miesięcznie leczyć się za połowę ceny w wybranych lecznicach.
* Abonament Sieci prywatnych lecznic (np. Medycyna Rodzinna, Medicover) działają w całej Polsce. Miesięczny koszt pakietu to ok. 110-200 zł. Jeśli jednak popadniesz w zdrowotne tarapaty i leczenie trwa, i tak jest to mniej, niż gdybyś płaciła za każdą wizytę.

Oferta towarzystw obejmuje mniej więcej takie same usługi, jakie wchodzą w skład abonamentów medycznych. Ubezpieczyciele umożliwiają jednak klientom większy wybór lekarzy. Jeśli zrazisz się do jednej przychodni, możesz zgłosić się do innej (nawet do tej, z którą nie podpisał umowy). Plusem większości centrów jest za to prostszy dostęp do lekarza (np. umawianie wizyt przez Internet).

Pakiet skrojony na miarę

Zarówno towarzystwa ubezpieczeniowe, jak i centra medyczne oferują po kilka pakietów. Różnią się one ceną i zakresem świadczeń (darmowych, z rabatem i pełnopłatnych). Ofertę medyczną można podzielić na kilka grup:

* podstawowe - najczęściej obejmuje wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu i kilku specjalistów, podstawowe badania i wizyty domowe. Możliwość korzystania z porad specjalistów może być ograniczona, np. do 10 w ciągu roku
* rozszerzone - pakiety rozbudowane są o rehabilitację, medycynę pracy, wydawanie zaświadczeń do prawa jazdy i konsultanta medycznego w razie pobytu w szpitalu
* specjalistyczne - gdy zależy ci na opiece konkretnych specjalistów, np. pakiet Senior, gdzie oferta przygotowana jest z myślą o schorzeniach wieku podeszłego. Wówczas darmowe są np. porady kardiologa, diabetologa czy wezwanie prywatnej karetki. Płatne są te mniej popularne wśród starszych osób. Innym przykładem jest pakiet dla dziecka (tu bezpłatny jest pediatra, szczepienia, wizyty domowe także w nocy i dni wolne)
* VIP dla zamożnych klientów - są i takie, które kosztują 2 tys. zł miesięcznie, ale w ramach takiego abonamentu czy polisy masz za darmo wszystkie usługi medyczne, włączając w to np. operacje plastyczne, szpital czy stomatologa. W niemal wszystkich pakietach istnieje grupa usług objętych rabatami: im droższy abonament, tym więcej rabatów - zwykle 5-25 proc. Dotyczą one dentysty, ortodonty czy kosztownej diagnostyki (np. rezonans magnetyczny).

Zazwyczaj im bogatszy pakiet, tym wyższa cena. Ale nie zawsze jest to regułą. Cena zależy od:

* wieku - może się więc zdarzyć, że jako 35-latka zapłacisz za ten sam pakiet mniej niż twoja mama, która ma lat 65. Firma bowiem zakłada, że starsza osoba będzie częściej korzystać z porad lekarzy
* liczby osób w rodzinie, które również mają abonament
* indywidualnych zniżek - jeśli podpiszesz umowę z towarzystwem, które ubezpiecza już twój dom lub życie, możesz liczyć na zniżki. Upusty zdarzają się też centrom medycznym, np. gdy korzystasz z ich usług kolejny rok.

Jak podjąć właściwą decyzję

Krok 1
Najpierw wybierasz zakres usług, który cię interesuje, na przykład, czy zależy ci na opiece nad starszym rodzicem, czy tylko okresowych, ale specjalistycznych badaniach. A może dzieci są alergikami, więc najważniejszy jest dla ciebie łatwy i szybki dostęp do alergologa i możliwość zrobienia testów?

Krok 2
Sprawdź, które z firm świadczących prywatne usługi działają w pobliżu miejsca twojego zamieszkania i ile będziesz płacić. Pytaj o liczbę placówek własnych lub współpracujących. Jeśli firm jest kilka, porównaj oferty.

Krok 3 Dokładnie przeczytaj umowę. Jeśli masz w niej na przykład limitowane wizyty u specjalistów, sprawdź, ile będziesz płacić, gdy limit przekroczysz. Jeśli interesuje cię opcja "leczenie szpitalne", przeczytaj, które szpitale możesz brać pod uwagę (czy nie jest to np. jeden szpital nie cieszący się dobrą opinią) i czy firma funduje ci sam pobyt, czy też koszt zabiegów.

Krok 4
Wypełniasz wniosek. Nie musisz przechodzić badań lekarskich. Wystarczy wypełnić ankietę, w której odpowiadasz na pytania dotyczące stanu zdrowia, chorób przebytych w ostatnich latach, schorzeń przewlekłych w rodzinie. Podajesz swoje dokładne dane i uiszczasz opłatę.

Krok 5 Gdy już jesteś pacjentem, umowa jest ważna przez rok. Jeśli nie wypowiesz jej na 30 dni przed zakończeniem, zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Wykupując polisę, dostaniesz imienną plastikową kartę (oddzielnie dla każdego członka rodziny). Będzie to twoja przepustka do lekarza - zastąpi książeczkę ubezpieczeniową.

Jeśli nie ma zdjęcia, idąc do lekarza, musisz mieć inny dokument potwierdzający twoją tożsamość. Jeśli firma, w której będziesz się leczyć, ma elektroniczny system obsługi pacjenta, zapewne będziesz mogła umawiać się na wizyty przez Internet, a także tą drogą sprawdzać np. wyniki badań. Dostaniesz swój numer i hasło dostępu tak, by nikt nieuprawniony nie mógł ich poznać. Niestety, opłaty za abonament nie możesz odliczyć sobie od podatku. Jeśli prowadzisz firmę (także jednoosobową) koszt abonamentu możesz sobie odliczać jako koszt, rozliczając się z fiskusem.

Polisa
Pakiet podst. dla 1 osoby/ rodziny z dwójką dzieci

AXA 59/147 zł
PZU Życie 31/124 zł
Compensa 49/223 zł

Abonament
Pakiet podst. dla 1 osoby/ rodziny z dwójką dzieci

Medicover 134/296 zł
Enelmed 120/300 zł
Centrum LIM 100/400 zł

Gdzie szukać informacji?

Pełną ofertę prywatnej opieki medycznej znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych firm. Znajdują się tam:

* nazwy poszczególnych pakietów i ich zakres
* lista placówek współpracujących z firmą
* proste kalkulatory, dzięki którym (podając m.in. wiek, płeć) obliczysz wysokość swojego miesięcznego abonamentu
* wnioski do wypełnienia (w postaci elektronicznej oraz takie, które po wpisaniu danych możesz wydrukować i odesłać pocztą)
* numer infolinii, pod którym konsultant wyjaśni ci wszelkie wątpliwości
źródło:int
  
Electra13.11.2018 00:05:20
poziom 5

oczka
  
KamilaK
22.07.2013 22:46:10
Grupa: Użytkownik

Posty: 1 #1546466
Od: 2013-7-22
Ja wykupując

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

w prywatnej placówce, ominęłam tygodniowe, a nawet roczne czekanie na wizytę do specjalisty. W większości przypadków takie pakiety naprawdę się opłacają. Po wcześniejszym przeszacowaniu cennika, jesteś w stanie oszacować, czy dana usługa jest dla Ciebie atrakcyjna. pozdrawiam
  
maks
27.08.2013 14:58:12
Grupa: Użytkownik

Posty: 1 #1581943
Od: 2013-8-27
Pakiety też zależą od indywidualnego podejścia i jaki zakres usług Cię interesuje. Tak przynajmniej jest ofercie medicover, bo mam przyjemność korzystać z ich oferty. Każdy z was może bez problemu dobrać dla siebie odpowiedni pakiet z

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

.

Pozdrawiam
  
tomi88
23.06.2018 16:18:26
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2557378
Od: 2017-9-13
Pewnie że się opłaca gdybym nie poratwoała się pożyczką z

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

to moje szanse na przezycie były by znikome poza prywatną kliniką, dzięki bogu że ktoś mi podał tą strone i w szybki sposób mogłem mieć pieniądze, ale juz teraz wiem że musze mieć prywatne ubezpieczenie aby się nie martwić
  
tomi88
19.07.2018 22:22:11
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2567184
Od: 2017-9-13
Pewnie że tak bo jeśłi cos się stanie to i tak tzreba się leczyć prywatnie i wydładac kasde a jak sie jej nie ma no to można ewentualnie skorzystać z pożyczki Na taki cel świetnie sprawdza się

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

pozowlą na uzyskanie w szybki sposób gotówki bez zbednych formalności oraz procedur
  
Electra13.11.2018 00:05:20
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POGADUSZKI » PRYWATNA OPIEKA - TO SIĘ OPŁACA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta


BanMax.com - skuteczna reklama - wymiana bannerowa Najlepsze fora w Sieci!