Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ » NIEPŁODNOŚĆ - SPRAWA MĘSKA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Niepłodność - sprawa męska

  
Tabaluga71
07.01.2010 08:39:54
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

Posty: 2686 #405193
Od: 2008-2-14
W naszym społeczeństwie zwykło się sądzić, że wina za brak potomstwa leży po stronie kobiety. Ale nie jest to prawda. Ten problem równie często dotyka mężczyzn.
Para, która bezskutecznie czeka na upragnione maleństwo i zdecyduje się na badania, na pierwszy "ogień" powinna wysłać mężczyznę. Rozpoznanie niepłodności u niego jest prostsze, a koszty leczenia - zazwyczaj niższe niż u jego partnerki.

O tym, czy mężczyzna jest płodny, można się dowiedzieć dzięki analizie spermy. Próbkę nasienia pobiera się do probówki. Odbywa się to w dyskretnych warunkach - w pokoju, do którego mężczyzna może pójść razem ze swoją partnerką. Ma tam również do dyspozycji filmy erotyczne, które mają mu ułatwić wytrysk nasienia. Może także zebrać nasienie w domu do prezerwatywy i przynieść je do laboratorium. Tam jest ono poddawane badaniom mikroskopowym: oblicza się liczbę plemników w płynie nasiennym, ocenia ich budowę, ruchliwość i żywotność. Mężczyzna powinien również zostać zbadany przez androloga lub urologa i zrobić analizę krwi na poziom męskiego hormonu - testosteronu.

Najważniejsze przyczyny
Mała liczba plemników w spermie lub ich słaba żywotność i ruchliwość, niedrożność nasieniowodów oraz problemy z wytryskiem - to trzy główne przyczyny męskiej niepłodności. Niedrożność nasieniowodów, która uniemożliwia przedostawanie się nasienia do prącia, bywa wrodzona lub jest spowodowana przebytą chorobą weneryczną. Na gorszą jakość nasienia mogą mieć wpływ choroby: świnka, zbyt późne zstąpienie jąder do moszny, zapalenie gruczołu krokowego lub tak zwane żylaki powrózka nasiennego, dosyć często spotykane u młodych mężczyzn. Płodność obniża również zbyt niski poziom testosteronu. Panowie często sami pozbawiają się szansy na potomka, prowadząc niezbyt higieniczny tryb życia.

Poprawianie plemników
Przy złej jakości nasienia lekarze decydują się zazwyczaj na pobranie pewnej ilości plemników i ich udoskonalenie. Sprowadza się to do oddzielenia plemników ruchliwych i silnych od reszty. Potem wypłukuje się je z drobnoustrojów i zagęszcza w specjalnych wirówkach. Przygotowane nasienie umieszcza się w szyjce lub jamie macicy za pomocą strzykawki i specjalnego cewnika (jest to tzw. inseminacja). Inną metodę - mikromanipulację - stosuje się, gdy w spermie mężczyzny nie ma plemników, są za to w jądrach. Wtedy wyciąga się je stamtąd i wprowadza jeden, wybrany, bezpośrednio do komórki jajowej za pomocą specjalnego urządzenia połączonego z mikroskopem. Jeżeli przyczyną złej jakości nasienia są zaburzenia hormonalne, podaje się leki z testosteronem. Przy zrostach nasieniowodów wykonuje się zabieg chirurgiczny.

źródło:claudia
  
Electra20.01.2019 22:39:13
poziom 5

oczka
  
Tamar102
07.01.2010 11:15:40
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 298 #405252
Od: 2009-6-5
Mogę coś na ten temat powiedzieć więcej z racji wykształcenia, ale to PRACTICA EST MATER STUDIORUM więc powiem, że mam 7 -mio letnią córkę i nic w tym zaskakującego, gdybym nie miał 68 lat życia za sobą, a prawdziwą zasługą z trzech zalet na "p" nie palę, nie piję alkoholu i nie jem mięsa, pozytywnie myśląc o innych!
  
Maliga
31.12.2018 01:16:25
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #2623593
Od: 2018-12-31
Moje gratulacje, wygląda na to, że problemy dotykają młodych ludzi. Tryb życia, stres, używki, otyłość. Kiedyś tego tyle nie było. Widocznie natura sama reguluje, żeby ojcami mogli być zdrowi mężczyźni. Lekarz niedawno powiedział mojemu mężowi, że nie tylko ja jako przyszła mama powinnam zadbać o zdrowie ale i mój mąż. Polecił mu suplement

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

przeznaczony dla podniesienia sprawności plemników.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ » NIEPŁODNOŚĆ - SPRAWA MĘSKA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta


BanMax.com - skuteczna reklama - wymiana bannerowa Najlepsze fora w Sieci!