Twoja planeta
Opiekunem Strzelca jest Jowisz

Jowisz – Jupiter, odpowiednik greckiego Zeusa, pan nieba. Ten rzymski bóg był także panem światła i wszelkich zjawisk atmosferycznych.
Bóstwo opiekuńcze, czczony jako najpotężniejszego władcę bogów i ludzi. Był niczym ojciec, a symbolizował honor, sprawiedliwość, mądrość.
Jako planeta astronomicznie
Piąta planeta, największa w układzie gwiezdnym. Co 13 miesięcy Jowisz jest najjaśniejszym punktem na niebie. Jego obrót wokół Słońca trwa 12 lat.
Astrologicznie
Jowisz obdarza Strzelce ogromną radością życia, idealizmem i szlachetnością. Ludziom spod tego znaku Jowisz daje poczucie sprawiedliwości i dar syntezy.
W astrologii planeta ta symbolizuje ekspansję, idealizm, wiarę, ufność, optymizm, altruizm, gościnność, humor, szczerość, sprawiedliwość, szlachetność, bezstronność, uczciwość, otwartość. Astralni Łucznicy to niestety czasem bardzo wygodne osoby, balansujące ma krawędzi nieodpowiedzialności, z pewną tendencją do zarozumiałości, snobizmu czy hipokryzji.
Jowisz to planeta szczęścia, optymizmu, sukcesu, pomyślności. Pod swoim wpływem ma w zodiaku osoby hojne. W astrologii planeta ta określana jest nawa Większa Fortuna. Jowisz obdarza swoich podopiecznych wiedzą i umiejętnością radzenia sobie w życiu, jednak wiedza ta to o wiele więcej niż spryt, jakim błogosławi Mars - to prawdziwe wartości i umiejętność budowania na ich kanwie lepszego jutra.
W aurze Jowisza są osoby lubiane, popularne, przyjacielskie, tolerancyjne, wesołe, może odrobinę ekstrawaganckie, leniwe czy rozrzutne, ale roztaczające wokół siebie atmosferę szczęścia i harmonii.

Opiekunem Koziorożca jest Saturn

Saturn był staroitalski bóg rolnictwa, zboża, utożsamiany z greckim Kronosem, lecz faktycznie miał on więcej wspólnego z Demeter, boginią cykli wegetatywnych. Według legendy był władcą Italii. W Rzymie obchodzone w grudniu na jego cześć Saturnalia, święta ku jego czci.
Jako planeta astronomicznie
Szósta planeta od Słońca. Do końca XVIII uważano, że najdalsza z planet. Z Ziemi Saturn widoczny jest jako planeta świecąca żółtym światłem, nieco bledszym niż światło Jowisza. Słynie ze swoich pierścieni. Jako pierwszy dostrzegł je Galileusz w 1610 r.
Astrologicznie
Saturn obdarza Koziorożce niezwykłą dokładnością i wytrwałością, oraz zamiłowaniem do tradycji. W astrologii reprezentuje przeszkody, ograniczenia, dyscyplinę. To planeta odpowiedzialności, poświęcenia, ciężkiej pracy, dyscypliny.
Podopieczni tej planety to ludzie, którzy na tle całego zodiaku wyróżniają się niesamowitą pracowitością, pilnością, samokontrolą. Jest to planeta, który przez różne ograniczenia uczy cierpliwości, stabilności, dojrzałości. Jedną z dominujących cech Koziorożców jest ich realizm.
Saturn czasem wpływa na charakter i na życie człowieka w sposób srogi, surowy, dając życiowe lekcje. Jednak podopieczni tej planety jak nikt inny potrafią pokonywać trudności. W większości dzięki wrodzonej odpowiedzialności, zdyscyplinowaniu, wiarygodności.
Koziorożce są godni zaufania, cierpliwi, wytrwali, odważni, zdecydowani. Choć czasem, niektóre z tych cech ukazują światu swe ciemne oblicze, wtedy niektóre Koziorożce jawią się jako ludzie wyrachowani, samolubni czy pesymistycznie nastawieni do życia. Energia Saturna to przede wszystkim lekcja dyscypliny, powagi, obowiązkowości, ostrożności, dokładności, wytrwałości.
Mityczny Saturn patron zbóż czegoś najpowszedniejszego i najbardziej pożądanego - chleba, w astrologii symbolizuje przywiązanie do tradycjach wartości. W umysłowość Koziorożców wnosi trzeźwość spojrzenia, metodyczność, systematyczność, rozsądek czasem zazdrość, podejrzliwość, melancholię, upór, nieufność, oziębłość, sztywność. Ale któż z nas nie ma swojego ciemnego oblicza.
Te negatywne cechy (w kaczym znaku istnieje skłonność do innych) istnieją w nas, ale tylko od nas zależy czy będziemy żyli na pozytywnej stronie swojej osobowości.

Opiekunem Wodnika jest Uran

Uranos - bóg nieba, prastare bóstwo greckie; razem z Gają Ziemią tworzył boska parę Nieba i Ziemi.
Jego najmłodszy syn Kronos postanowił pozbawić władzy ojca, chwyciwszy potężny sierp odciął mu fallusa. Uranos pozbawiony męskości, został oddzielony od ziemi.
Jako planeta astronomicznie
Siódma planeta układu słonecznego. Pierwsza odkryta współcześnie, w 1781 r.
Astrologicznie
Uran obdarza Wodniki niezwykłą oryginalnością i wizjonerstwem. W astrologii planeta ta włada wynalazczością, postępowością, to też i Wodniki są ludźmi, którzy zawsze szukają pionierskich rozwiązań. To oni pierwsi wierzą w nieuchwytne czy „szalone” idee, które potem okazują się kluczowymi rozwiązaniami. Energia Urana oznacza potrzebę wyjścia poza ustalone ramy, niekonwencjonalność, wręcz swoisty futuryzm.
Wodniki, to ludzie, którzy w pewien przyrodzony im sposób są kimś na kształt „jasnowidzów” jednak nie w wymiarze odgadywania liczb w totolotka czy myśli ukochanego, a raczej w wymiarze ludzkich potrzeb, odruchów i ram rzeczywistości. Są to ludzie niezwykle niezależni.
Wpływ Urana to także ogromna intuicja. Planeta ta nakłada na charakter i sposób myślenia swoich podopiecznych pewną nutę skłaniającą do reform, modernizacji. Wnosi w ten znak zamiłowanie do wolności, tolerancji, humanitaryzmu. Choć czasem, oczywiście w specjalnych okolicznościach życia i podatności danej osoby (wynikającej z całego kosmogramu czy wrodzonych predyspozycji) może wpływ tej planety objawić się ekscentrycznością, irracjonalizmem, fanatyzm, nietolerancją czy wręcz perwersyjności.
Negatywnie wibrujące swoimi ogromnymi możliwościami Wodniki stają się nieodpowiedzialne czy nieprzewidywalne. To planeta zmian i oryginalności. W astrologii mieni się jako planeta przyszłości, wizjonerstwa. Zaś osoby pozostające pod jej wpływem są pomysłowe, myślące niekonwencjonalnie, niezależne. Mają swój własny styl.
Czasem wśród nich spotkać można buntowników. Jest to planeta zmian, zamętu, tego co nieoczekiwane, rządzi nowoczesna nauką.


Opiekunem Ryb jest Neptun

Według wierzeń starożytnych Rzymian, Neptun był bogiem wody, odpowiednikiem greckiego Posejdona. Trzech braci - bogów Olimpu: Zeus, Hades i Posejdon, pokonali swojego ojca Kronosa, po czym podzieli swoje wpływy; ziemia miała być wspólnym dobrem, niebo otrzymał Zeus, podziemia Hades, wody zaś Posejdon.
Jak podają mity, Posejdon odznaczał się wybuchowym temperamentem, był skłonny do awantur. Był też niepoprawnym adoratorem kobiet, bogiń jak i śmiertelniczek. Jego pałac znajdował się w głębinach morskich. Poślubił nereidę czyli nimfę morska o imieniu Amfitryta.
Jako planeta astronomicznie
Odkryty w 1846 r. Jest dużą planetą. Ma dwie satelity: Trytona i Nereidę. Jest to ósma planeta licząc od Słońca.
Astrologicznie
Neptun obdarza Ryby ogromną wrażliwością. W astrologii włada nieświadomymi instynktami, emocjami i wzruszeniami duszy. Podobnie jak władca mórz czasem sprzyjał ludziom, dając łagodną toń morza i przychylne wiatry, a czasem wzburzając tońmi morskimi i wybuchając swym gniewem; tak też wpływ tej planety czasem przejawie się w niesamowitych natchnieniach i emocjach, w szczodrości lub wspaniałomyślności, ale czasem w dość okrutnie wpływa na losy ludzi.
Sposób, w jaki ta planeta oddziałuje na ludzi jest czasem trudny do zrozumienia i zinterpretowania. Energia tej planety wprowadza pewien chaos w emocje oraz pewną iluzoryczność rzeczywistości.
Ryby znajdujące się pod wpływem tej planety mają skłonność do „budowania zamków na piasku”. Osoby spod tego znaku czasem same siebie oszukują, nie dostrzegają realiów wokół siebie. Są to ludzie niezwykle podatni na wszelkie wpływy z zewnątrz. Żyją ideałami. Neptun działa zazwyczaj przez relacje międzyludzkie, stąd też tak uderzające cechy Ryb jak: współczucie, chęć niesienia pomocy, poświęcanie się dla innych.
Ryby to ludzie, którzy przede wszystkim stawiają na wartości duchowe. Udziałem Ryb jest świat sztuki, czasem na planie wymiernego tworzenia (pisanie, malarstwo, rzeźba, taniec, muzyka itp.) a czasem artyzm Ryb przejawia się wyłącznie w ich wyobraźni, w formie: marzeń, przeczuć, fantazji, snów, zdolności parapsychicznych. W skrajnie negatywnej formie także w alkoholu czy narkotykach.
Jednak to nie jest tak, że udziałem każdej osoby spod tego znaku musi się stać problem np. z alkoholem. Na to nakładają się indywidualne wpływy, rodzina i wartości z niej wyniesione, otoczenie, sytuacja życiowa itd. Jednak jest pewna „struna” w Rybach, na której należy „grać” bardzo ostrożnie, bowiem zbyt mocno szarpana może być drogą na skróty do świata uzależnień.
Neptun wzmacnia w Rybach inspirację. Są to ludzie, dla których uśmiech drugiego człowieka, pojedyncza myśl czy motyl na łące mogą stać się zapalającym ich wnętrza płomieniem. Kolejną cechą, jaką Neptun wnosi w ten znak jest uduchowienie.
Udziałem Ryb są ogromne możliwości artystyczne i wręcz nieograniczona wyobraźnia. Ludzie Ci mają w sobie ogromne pokłady romantyzmu.

Opiekunem Barana jest Mars

Mars to mitologiczny bóg wojny. Uosabiał pasję, pragnienia, odwagę, stymulację. Mars jest rzymskim odpowiednikiem greckiego Aresa, boga wojny. Ares był synem Zeusa i Hery, w mitologii występuje jako płomienny kochanek, podżegający do walki. Wojownik czerpiący siłę z konfrontacji, niezwykle agresywny. Nie był zbyt popularnym bóstwem w antycznej Grecji. Zaś Mars w rzymskim panteonie zajmował dostojne miejsce, i kultowi ustępował tylko Jowiszowi. Rzymianie czcili go jako ojca Romulusa i Remusa, ojca Rzymian i Rzymu. Ten bóg wojny był także opiekunem pasterzy, rolników. W marcu, miesiącu poświeconemu temu bóstwu odbywało się szereg uroczystości mu poświeconych.
Jako planeta astronomicznie
Mars to czwarta planeta oddalona od Słońca, obraca się wokół własnej osi, podobnie jak Ziemia. Jest to niezamieszkana planeta o pustynnym krajobrazie, oraz ogromnych wulkanach, kanionach i obszarach polarnych pokrytych śniegiem. W 1996 naukowcy dokonali analizy skał marsjańskich i odnaleźli w nich skamieniałości mikroskopijnych bakterii. Naukowcy zastanawiają się czy na Marsie możliwe jest życie. Swój czerwony kolor (stąd nazwa „czerwona palneta”) Mars zawdzięcza tlenkowi żelaza na swojej powierzchni. Raz na 15 lat Mars zbliża się do ziemi na niezwykle bliską odległość.
Astrologicznie
Mars obdarza ludzi spod znaku Barana odwagą i namiętnością. W astrologii planeta ta determinuje rywalizację, dynamikę działania, popęd seksualny, inicjatywę, wolę działania i walki, zdecydowanie, rywalizację, niezależność, siła przebicia.
W negatywnej wibracji tej planety osoby spod tego znaku stają się niecierpliwe, gwałtowne, agresywne, impulsywne, odrobinę nieobliczalne. Energia Marsa w tym znaku jest konstruktywna, motywująca do działania same Barany, a dzięki ich odwadze i sile, zarażająca tą wolą działania wszystkich wokół.
Mars to planeta fizycznej energii. Decyduje o seksualnych pragnieniach, ich sile oraz agresywności. Włada energią, śmiałością, to planeta pasji, seksualności, ambicji i pragnień. Ukazuje pragnienia i ich siłę.
Barany to osoby przebojowe, z niespożytą energią, wytrzymałe, przedsiębiorcze, szybkie, aktywne, czasem zuchwałe, impulsywne, porywcze, niecierpliwe - silne.

Opiekunem Byka jest Wenus

Wenus była italską boginią. Jej kult był niezwykle popularny zwłaszcza w Rzymie. Juliusz Cezar uważał się za jej potomka, będąc jednym z rodu juliskiego, któremu dał początek syn Wenus - Enneasz. Rzymianie oddawali jej część jako bogini ogrodów. Od II w.p.n.e. zaczęto utożsamiać ją z Afrodytą - grecką boginią miłości.
O ile Wenus w Rzymie była bardziej boginią miłości seksualnej, o tyle Afrodyta była także opiekunką piękna i instynktów podtrzymujących życie. Bogini patronowała wszelkiemu pięknu, sztuce, przyjemnościom, uczuciom. Uczyła śmiertelników sztuki uwodzenia. Posiadała władzę nad uczuciami. Pod stopami bogini wyrastały kwiaty (niczym jak na obrazach Sandra Botticelego). Afrodyta była kapryśna. Nie stroniła od przyjemności. Potrafiła być złośliwa.
Jako planeta astronomicznie
To druga planeta od Słońca, obiega je w 225 dni. Podobnie jak Merkury, na niebie pojawia się jako gwiazda zaranna i wieczorna. Starożytni astronomowie uważali, że to dwie gwiazdy. Z Ziemi Wenus widoczna jest jako piękna, jaśniejąca gwiazda.
Astrologicznie
Wenus obdarza znaki sobie podwładne niezwykłym urokiem osobistym, uczuciowością, poczuciem piękna. W astrologii włada romansami i miłością, a także sztuką. To planeta miłości i wszelkich jej aspektów, w tym przyjemności. Wenus to patronka Byka i Wagi, jednak w znaku Byka emocje nabierają charakteru zmysłowego - ziemskiego. Wpływ tej planety obejmuje zdolność człowieka do osiągania harmonii poprzez stworzenie systemu wartości dla wszystkich idei związanych z egzystencją człowieka. Skłania do przyjemności i luksusu. W wielu przypadkach środkiem, dzięki, któremu człowiek spod wpływu Wenus osiąga tę harmonię, jest ekspresja twórcza.
W osobowości Byka planeta ta zapowiada zdolność współpracy, pogodę ducha, uprzejmość, idealizm, poczucie piękna, gust, urok osobisty.
Zaś w swym negatywnym oddziaływaniu może wnieść odrobinę lenistwa, przewrażliwienie, nieśmiałość, próżność czy nadmierny sentymentalizm. Wpływ Wenus to także zdolność do wyrażania uczuć i piękną oraz ogromny seksapil. W astrologii znaki spod wpływu Wenus obdarzone są powabem, czarem, zmysłem artystycznym oraz zamiłowaniem do przyjemności i luksusu.


Opiekunem Bliźniąt jest Merkury

Merkury był mitycznym posłańcem bogów. Młody, urodziwy i szybki jak wiatr, u nóg miał skrzydła. Jako przewodnik dusz odprowadzał zmarłych do świata podziemnego. Jego grecki odpowiednik to Hermes. Uważany był za patrona powodzenia, szczęścia, za opiekuna kupców i złodziei. Pod swoją piecza miał komunikowanie się, handel i wszystko to co wymagało bystrości i zręczności. To w czasach rzymskich stał się patronem złodziei.
Jako planeta astronomicznie
Merkury to planeta znajdująca się najbliżej Słońca. Porusza się szybko, jej okres obiegu wokół Słońca wynosi 88 dni. Nie łatwo obserwować tę planetę przez teleskop (ze względu na bliskość od Słońca, jest między gwiazdą a Ziemią, więc jest praktycznie niewidzialna). Wiosną Merkury wygląda na gwiazdę wieczorną zaś jesienią na gwiazdę zaranną, to też starożytni Grecy czy Egipcjanie sądzili, ze są to dwie różne gwiazdy.
Astrologicznie
W astrologii Merkury to planeta umysłowej aktywności, intelektu, mentalności. Patronuje percepcji, rozsądkowi, wysławianiu się, czy pisaniu, ludzkim poszukiwaniom. To planeta inteligencji, także podopieczni tej planety wśród innych znaków odznaczają się niesamowitą bystrością i lotnością umysłu. Od wieków wiązano tę planetę z szybkością i zwinnością.
Kiedy Merkury ma ogromny wpływ, tak jak to się ma w przypadku Bliźniąt, to osoby takie są utalentowanymi mówcami, łatwo operują słowem mówionym i pisanym, są gadatliwi, sprytni, odznaczają się poczuciem humoru. Podopieczni Merkurego (Bliźnięta, ale i Panny) to ludzie o dobrej pamięci, wiedzie się im w podróżach, mają też łatwość uczenia się.
Ich natura przywdziewa czasem barwy: krytycyzmu, kłótliwości, oszustwa. W astrologii Merkury odpowiedzialny jest za komunikowanie się z otoczeniem, oraz za harmonię wiedzy i doświadczenie i ich uzupełnianie się. Aktywność umysłowa, autoekspresja, inteligencja, rozum, analityczność, logika, dowcip, elokwencja, inteligencja to domeny tej planety.


Opiekunem Raka jest Księżyc

Grecka bogini księżyca nazywała się Selene, zaś rzymska Luna.
Jako planeta astronomicznie
Księżyc odbija światło słoneczne. Jest naturalnym satelitą ziemi. Władca odpływów i przypływów.
Astrologicznie
Księżyc obdarza Raki niesamowitą emocjonalnością. W astrologii Księżyc włada podświadomością, instynktami, nastrojami, reakcjami, ekspresją. Nadaje formę energii słonecznej.
W znaku Raka podopieczni Księżyca mają bogatą wyobraźnię, dobrą pamięć, silne emocje ale i zmienność nastrojów. Niczym Księżyc w swych fazach. Wrażliwość, wyobraźnia, sympatia, instynkty opiekuńcze, ekspresja, romantyczność, adaptacja, magnetyzm są sztandarowymi cechami wpisanymi w naturę podopiecznych Księżyca.
W swej „ciemnej stronie” Raki bywają niestabilne, nadwrażliwe, przesądne, nieśmiałe, z brakiem silnej woli, uległe, niezdecydowane, bojaźliwe, kapryśne, leniwe.
Raki uwielbiają przebywać w krainie fantazji. Ich udziałem stają się czasem psychiczne zahamowania.
Generalnie Księżyc objawia swój wpływ w emocjach i intuicyjnym zachowaniu.
W astrologii Księżyc oznacza emocje, instynkty, ludzką podświadomość.

Opiekunem Lwa jest Słońce

Grecki bóg słońca to Helios, potomek tytanów. Wyobrażany jako piękny mężczyzna, powożący złotym rydwanem zaprzężonym w czwórkę koni.
Rydwan ów wyłaniał się o świcie ze wschodniej części Oceanu, po czym wędrował po niebie i o zachodzie zanurzał się w zachodniej części Oceanu. Na głowie boga jaśniała korona z promieni słonecznych.
Jako planeta astronomicznie
Słońce jest centrum naszego układu słonecznego, dostarcza Ziemi światła, ciepła, energii.
Astrologicznie
Słońce obdarza ludzi urodzonych pod znakiem Lwa niesamowitą witalnością. Mają ogromne poczucie własnej indywidualności.
Dominujące trendy w obszarze działania Słońca to ambicja, potrzeba władzy. Słońce wzmaga procesy twórcze, działanie, szczodrość, siłę woli, niezależność, poczucie własnej wartości. W skrajnych sytuacjach wibruje pychą, próżnością, egoizmem.
W astrologii Słońce rządzi ludzką indywidualnością, definiując zdolność do ogarniania działań oraz akceptowania ograniczeń.
Lwy pozostające pod wpływem Słońca podobnie jak ono iluminują godnością, szczerością, otwartością i szlachetnością.



Opiekunem Panny, podobnie jak w znaku Bliźniąt, jest Merkury

Merkury był mitycznym posłańcem bogów. Młody, urodziwy i szybki jak wiatr, u nóg miał skrzydła. Jako przewodnik dusz odprowadzał zmarłych do świata podziemnego. Jego grecki odpowiednik to Hermes. Uważany był za patrona powodzenia, szczęścia, za opiekuna kupców i złodziei. Pod swoją piecza miał komunikowanie się, handel i wszystko to co wymagało bystrości i zręczności. To w czasach rzymskich stał się patronem złodziei.
Jako planeta astronomicznie
Merkury to planeta znajdująca się najbliżej Słońca. Porusza się szybko, jej okres obiegu wokół Słońca wynosi 88 dni. Nie łatwo obserwować tę planetę przez teleskop (ze względu na bliskość od Słońca, jest między gwiazdą a Ziemią, więc jest praktycznie niewidzialna). Wiosną Merkury wygląda na gwiazdę wieczorną zaś jesienią na gwiazdę zaranną, to też starożytni Grecy czy Egipcjanie sądzili, ze są to dwie różne gwiazdy.
Astrologicznie
Merkury jest patronem Panien, ale i Bliźniąt. Jednak w znaku Panny wpływ planety objawia się większym rozsądkiem, racjonalnym myśleniem i inteligencją skierowaną na działanie. W znaku Panny koordynuje wiedzę i doświadczenie. Panny to osoby myślące niezwykle logicznie, dociekliwe i praktycznie wykorzystujące swoją inteligencję. Negatywny wpływ planety w znaku Panny przejawia się nadmiernym krytykanctwem, cynizmem, jednostronnością stanowiska i wizji życia.

Opiekunem Wagi, podobnie jak Byka, jest Wenus

Wenus była italską boginią. Jej kult był niezwykle popularny zwłaszcza w Rzymie. Juliusz Cezar uważał się za jej potomka, będąc jednym z rodu juliskiego, któremu dał początek syn Wenus - Enneasz. Rzymianie oddawali jej część jako bogini ogrodów.
Od II w.p.n.e. zaczęto utożsamiać ją z Afrodytą - grecką boginią miłości. O ile Wenus w Rzymie była bardziej boginią miłości seksualnej, o tyle Afrodyta była także opiekunką piękna i instynktów podtrzymujących życie.
Bogini patronowała wszelkiemu pięknu, sztuce, przyjemnościom, uczuciom. Uczyła śmiertelników sztuki uwodzenia. Posiadała władzę nad uczuciami. Pod stopami bogini wyrastały kwiaty (niczym jak na obrazach Sandra Botticelego).
Afrodyta była kapryśna. Nie stroniła od przyjemności. Potrafiła być złośliwa.
Jako planeta astronomicznie
To druga planeta od Słońca, obiega je w 225 dni. Podobnie jak Merkury, na niebie pojawia się jako gwiazda zaranna i wieczorna.
Starożytni astronomowie uważali, że to dwie gwiazdy. Z Ziemi Wenus widoczna jest jako piękna, jaśniejąca gwiazda.
Astrologicznie
Podobnie jak w przypadku Byka patronem Wag jest Wenus. Jednak w znaku Wagi wpływ tej planety jest bardziej wysublimowany, delikatny. Wenus obdarza Wagi specyficznym poczuciem piękna i zamiłowaniem do harmonii.
Wagi są niesamowicie predysponowane do artystycznej ekspresji, osobistym urokiem. To ludzie o ogromnej pogodzie ducha, choć często zdarza im się ugrzęznąć we własnym niezdecydowaniu.

Opiekunem Skorpiona jest Pluton

Pluton - czyli grecki Hades. Władca krainy cieni i zmarłych. Był zawziętym i nieubłaganym bóstwem.
Jego żoną była Persefona, córka Demeter, która pół roku przebywała wraz z matką na ziemi, wówczas panowała wiosna i lato, gdy ukochana córka powracała na drugie pół roku do męża, wtedy na ziemi panowała jesień i zima.
Bóstwo to wywoływało strach, był bowiem Hades bogiem o okrutnym usposobieniu.
Jako planeta astronomicznie
Najodleglejszą, dziewiąta planeta układy słonecznego. Odkryta w 1930 r. Wcześniej domniemana przez naukowców i nazywana planetą X.
Jej odkrycie jest owocem wnikliwych i długoletnich obliczeń matematycznych.
Astrologicznie
Zanim odkryto Pluton, pierwotnym patronem znaku Skorpiona był Mars. W tym znaku energia Marsa stawała się destruktywna, nawet autodestruktywna.
Pluton obdarza znak Skorpiona niesamowitą siłą wnętrza, która nawet, jeśli pozornie uśpiona, w każdej chwili może się uzewnętrznić.
Energia Plutona jest niczym wybuch wulkanu, nieprzewidywalna, rozpalająca, ogarniająca wszystko wokół i niestety bywa niszczycielska To determinacja i instynkty.
W astrologii planeta ta rządzi odradzającymi siłami, początkiem i końcem etapów życia. W kontekście ludzkiego charakteru, Pluton ujawnienia i wykorzystuje ukryte elementy naszej natury.
Skorpiony to osoby o ogromnej sile przebicia, odważni, rozumni, o ogromnej sile podświadomości, niezwykle wytrwali.
Negatywny wpływ planety czasem katalizuje się w skłonności skorpionów do izolacji, obsesji, wewnętrznego przymus, bezwzględności czy nawet okrucieństwa.


  PRZEJDŹ NA FORUM