Skąd się biorą sny?
Kiedy zamykają się nasze powieki, a ciało nieruchomieje, wtedy umysł zaczyna swoją nocną podróż po nieznanych ścieżkach i zaułkach snów...



Sny są obrazem naszego stanu emocjonalnego - mówi Hartmann. - Uczucia ujawniają się w snach, a im silniejsze emocje, tym silniejsza symbolika.

Sen jest inną formą funkcjonowania naszego umysłu i przetwarzania myśli – nasza podświadomość pokazuje nam rzeczy z innej, szerszej perspektywy – mówi dr Ernest Hartmann
Pierwsze próby wyjaśnienia snów podejmowane były już w czasach szamańskich, kiedy wierzono, że w nocy dusze wędrują po świecie, a sny są odzwierciedleniem ich podróży. Z kolei starożytni Egipcjanie i Grecy uważali, że sny są sposobem łączności z bogami i zawierają boskie przesłanie.
Sny nadają kontekst naszym uczuciom.Czasem człowiek nosi w sobie wszystkie te uczucia, ale jest zbyt zajęty, żeby je w jakiś sposób uporządkować. Kiedy więc zasypia, zajmuje się dokańczaniem rozpoczętych spraw i układa je na swoich miejscach.W badaniach wykazano, że w czasie jednej nocy można mieć kilka zupełnie różnych snów. Jednak, jeśli się je zapisze i przeanalizuje, okazuje się, że każdy z nich dotyczy tego samego problemu czy pytania. Wydaje się, że nasz umysł tworzy kilka różnych hipotetycznych scenariuszy wydarzeń, żeby wyjaśnić jeden męczący problem lub znaleźć odpowiedź na dręczące nas pytanie. Ostatni sen w ciągu nocy jest więc kwintesencją naszej dogłębnej analizy i zawiera najlepsze przeczucia, do których udało nam się dotrzeć w czasie danej nocy.Sny stanowią też uzupełnienie naszego myślenia na jawie. Czasami we śnie dochodzimy do wniosków, do których nie doszliśmy w czasie dnia, pochłonięci natłokiem spraw do załatwienia.
źródło:int

Sny,kto ich nie ma.Są przerażające,śmieszne,ostrzegawcze,prorocze.Trudno jest nam jednak nauczyć sie je odczytywać.Sama miewam sny prorocze.Bywa to żadko ale bywa.Nie lubię ich.Powodują strach.A najgorsze jest to że nie na wszystko ma się wpływ.



  PRZEJDŹ NA FORUM