Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PIELĘGNACJA TWARZY » MODA NA APARATY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Moda na aparaty

  
Tabaluga71
13.03.2008 08:14:01
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Administrator 

Posty: 2686 #77646
Od: 2008-2-14


Ilość edycji wpisu: 1
Coraz częściej spotykamy osoby z aparatem na zębach. I nie jest regułą, że są to dzieci lub młodzież w wieku szkolnym. Zęby zaczynają prostować sobie także dorośli, którzy chcą zlikwidować nawet drobne wady zgryzu. Można powiedzieć, że zapanowała swoista moda na aparaty. I bardzo dobrze - przecież mając proste zęby pozbywamy się kompleksów i częściej się uśmiechamy.




KAŻDY WIEK DOBRY
Gdy obie szczęki pasują do siebie jak ulał, nie ma problemu z rozgryzaniem jedzenia, a wymowa jest czysta i pozbawiona seplenienia. Wady zgryzu, utrudniają prawidłowe funkcjonowanie. Blisko 80 proc. z nich powstaje w pierwszych latach życia, najczęściej pod wpływem nieodpowiedniego smoczka, ssania kciuka czy obgryzania paznokci. Nie leczone wady pogłębiają się, komplikując proces leczenia w późniejszym wieku. Komplikują, ale nie uniemożliwiają. Aktywny wzrost kości następuje do 24. roku życia. Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że jest to górna granica wytyczająca efektywne leczenie wad zgryzu. Obecnie wiadomo, że korygowanie można rozpocząć w każdym wieku. Jedynym ograniczeniem jest stan zdrowia zębów i dziąseł.

TOWARZYSZ NA DWA LATA
Tkanka kostna u dorosłego człowieka jest twardsza i mniej podatna na przebudowę niż u dzieci, których zęby dopiero się rozwijają. Dlatego też prostowanie zębów trwa dłużej. Decydując się na aparat ortodontyczny potrzeba cierpliwości, bo musimy żyć z nim w przyjaźni przez co najmniej 2 lata. A nie jest to łatwa przyjaźń. Nie można zdejmować aparatu w trakcie leczenia, ucisk na zęby powoduje problemy z gryzieniem twardszych rzeczy, a metalowe klamerki niejednokrotnie ranią dziąsła. Przez pierwszy tydzień lub dwa po założeniu aparatu odczuwa się dyskomfort. Zęby są obolałe, w niektórych przypadkach do tego stopnia, że chwilowo trzeba wprowadzić do menu same płynne produkty spożywcze. Obecność metalowych blaszek może też powodować seplenienie, nim jama ustna przyzwyczai się do "obcego ciała". Potem to mija.




BEZ GUMY I COLI
Aparat zmusza również do stałej modyfikacji jadłospisu, z którego powinny wypaść wszystkie twarde produkty (np. orzeszki). Można je spożywać jedynie po uprzednim pokrojeniu. Na czas noszenia aparatu należy też zrezygnować z gumy do żucia, batonów z karmelem i wszystkiego co się "ciągnie" i może uszkodzić zameczki. Wskazane jest ponadto odstawienie napojów gazowanych. Zawarty w nich dwutlenek węgla może wpłynąć bowiem na rozpuszczenie specjalnego kleju, dzięki któremu metalowe elementy aparatu trzymają się na zębach.
źródło:int



  
Electra23.04.2024 09:37:00
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PIELĘGNACJA TWARZY » MODA NA APARATY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny


BanMax.com - skuteczna reklama - wymiana bannerowa Najlepsze fora w Sieci!